космічні ентузіасти

Сонячні Бурі Неминучі Виявлено Величезне Скупчення Сонячних Плям Як Це Вплине На Землю Техно

— Я вдячний студентам за їх бажання долати нові горизонти, творчо підходити до розвитку інженерних задач. Короткі терміни підготовки та відповідальність в конкурсі такого рівня тримали нас всіх в напруженні ці дні. Гордий за команду, що доклала всіх зусиль до перемоги та гідно представила власну розробку, — прокоментував подію Віталій Дідук. Активність сонячних плям розпочалася з появою першої групи, AR3490, 18 листопада, за якою слідом за нею з'явилася ще одна, AR3491. Я відразу сказав співробітникам дбати про себе та безпеку рідних, переїжджати в безпечніші регіони. І от наступного дня отримую сповіщення, що хтось вимкнув сигналізацію в лабораторії…

Сумно, що багато чудових аерокосмічних інженерів перейшли в інші галузі. Хтось працює в Uber, хтось — в ІТ-компанії, бо космічна індустрія не змогла забезпечити цих людей не те що високими, а просто нормальними зарплатами. Приватні підприємства на кшталт нашого дозволяють таким фахівцям займатися тим, що їм подобається, та отримувати за це гідну платню.

Організатором локального етапу в Дніпрі традиційно виступає громадська організація «Асоціація Ноосфера», заснована меценатом.  Допомагати в розробці та оцінювати проекти учасників будуть досвідчені експерти, включно зі спеціалістами космічних компаній. Щоб долучитися до нього, потрібно зареєструватися за посиланням, обрати локацію «Dnipro» і створити команду. Якщо у вас немає команди, ви можете приєднатися до вже існуючої або зібрати її у Telegram-чаті. Детальніше про захід можна дізнатися на сторінці події у Facebook.

Якщо у вас є вже готовий продукт, то в кращому разі держава може стати вашим клієнтом, і то не факт. Я дякую вже за те, що наш проєкт не чіпають і не заважають працювати. Зокрема, протягом майже thirteen хвилин глядачам пропонують дізнатися  більше про перший супутник Землі, космічний корабель «Союз», спускний апарат «Союз-27», місячний грунт, космічну їжу  та   «Луноход-210». Усе це можна побачити і під час звичайної екскурсії, відвідавши музей особисто, а от відео  без проблем можна переглянути будь-якій точці світу. Хоча захід відбувався в онлайн форматі, але студенти й ментори з лабораторій Noosphere Engineering School зібралися на своїх локаціях аби разом попрацювати над проєктами.

Віталій [Ємець] працював ще в часи Радянського Союзу в корпорації «Енергія», одному з великих підприємств, що спеціалізувалися на розробці та виготовленні космічних апаратів. У 1990-х він брав участь у проєкті Sea Launch, до якого Україна була активно долучена. Тоді з платформи на екваторі Землі запускали кілька орбітальних ракет. Так, ми комунікуємо з деякими міністерствами, а також Державним космічним агентством, з яким підписали меморандум про співпрацю та обмінюємося інформацією. Тобто це здебільшого інформаційна й консультативна підтримка.

Наша компанія пропонує хорошу зарплату для цієї галузі в Україні, але це не порівняти з європейськими чи британськими компаніями. Коли ми зможемо підняти зарплати, то вдасться зацікавити й повернути спеціалістів, щоб вони працювали над українськими продуктами. Хоча серед нас є українці, які працюють віддалено на проєктній основі. Організація проводить локальний етап NASA Space Apps Challenge вже всьоме.

Черкаські студенти, школярі, ентузіасти, любителі космосу та технологій 7-8 жовтня 2023 року  випробовували свої знання на NASA Space Apps Challenge  Dnipro – локальному етапі найбільшого космічного хакатону. Майстер по кастомним ПК, відомий під ніком modsbyben, представив відео свого нового творіння у стилі Starfield, в яку можна буде зіграти вже наступного місяця. Унікальний пристрій створювався за підтримки AMD і Bethesda.

Всі ми знаємо діяльність поважної організації NASA у США, але при цьому пам’ятаємо і дуже важливу місію, яку виконує в ракетно-космічній галузі наш рідний ДНУ. Ми можемо згадати десятки розробок випускників нашого фізтеху та інших факультетів, які успішно працювали і продовжують працювати, у тому числі в космосі. А нині ми всі пересвідчилися, що високотехнологічні галузі є ще дуже важливими і для оборони держави, – наголосив Сергій Іванович.

Протягом 48 годин студенти, науковці, програмісти, інженери і навіть школярі, об’єднавшись в команди, вирішували практичні завдання та готувалися презентувати їх перед журі. NASA Space Apps Challenge – це  міжнародний хакатон, який щороку проходить під егідою NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) у різних країнах. Тисячі ентузіастів зі всього світу об'єднуються в команди і протягом 48 годин вирішують практичні завдання. За роки існування участь у ньому взяли понад 220 тисяч людей з усього світу.

Related post

דילוג לתוכן